Co może motywować do regularnych ćwiczeń?

kobieta

Dzisiaj skupmy się nieco na wewnętrznej motywacji, która napędza wiele osób do robienia w życiu czegoś. Konkretnie, chodzi tu o różne aktywności sportowe.

Motywacja

Nie ma to większego znaczenia, na ile będziemy w stanie naprawdę się zaangażować, jeżeli motywuje nami chwilowa moda czy jakieś trendy i podchodzimy do tematu na zasadzie „bo wszyscy tak robią”. Ważniejsze jest to, żeby samemu znaleźć taki motywujący czynnik, który rzeczywiście przełoży się na bycie konsekwentnym w realizacji treningowych planów. I tak na przykład – dla wielu osób siłownia czy inny rodzaj aktywności fizycznej to świetny sposób na rozładowanie napięcia, które gromadzi się w naszym ciele i umyśle z racji różnych stresogennych czynników.

pięść

Praca, nauka – powody są różne. Poza ty, taki relaks ma bardzo dobroczynne skutki dla naszej gospodarki hormonalnej i dla ciała. Organizm jest lepiej dotleniony, przez co bardziej efektywnie pracuje jego sfera fizyczna, a także umysłowa. Motywacją do regularnych ćwiczeń jest też osiągnięcie jakiegoś celu związanego z sylwetką. I chodzi nie tylko o odchudzanie. O rzeźbę, o redukcję masy ciała. Mamy wiele czynników, które pozwolą nam się napędzić. Jedno co jeszcze raz warto podkreślić – kluczowa jest tutaj konsekwencja. Bez regularnego i konsekwentnego działania nie ma mowy o osiągnięciu widocznego i odczuwalnego dla organizmu rezultatu. A gdy pierwsze takowe się pojawiają, pokłady motywacja wzrastają w trybie lawinowym. A za tym idą kolejne cele do odhaczenia, po które warto sięgać.