Kiedy udać się do neurologa?

Neurologia to dziedzina medycyny, której uwaga koncentruje się na funkcjonowaniu układu nerwowego. Czasami zdarza się, że pojawiają się rozmaite objawy, które sugerować mogą, że z naszym układem nerwowym dzieje się coś niedobrego. Wówczas niezbędna może okazać się konsultacja z lekarzem neurologiem w przychodni. Kiedy udać się do specjalisty? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

Zawroty głowy i nie tylko

Neurologia (https://semperfortis.pl/poradnie/neurologia/uslugi/) zajmuje się wszystkimi dolegliwościami, które dotyczą naszej głowy. I tak do lekarza specjalisty warto udać się wówczas, gdy męczą nas częste zawroty głowy i nie mają one związku z nagłą zmianą pozycji ciała. Tym, co powinno skłonić nas do wizyty w przychodni są także dolegliwości takie, jak:

– pogorszenie się pamięci;

– trudności z orientacją;

– trudności z koncentracją uwagi.

Wszystkie zaburzenia świadomości to także objawy, które powinny sugerować wizytę u specjalisty. Nigdy pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyć.

Objawy ze strony zmysłów

Problemy z układem nerwowym mogą objawiać się bardzo różnie. Dlatego do objawów, które powinny nakłonić nas do wizyty u specjalisty zalicza się także wszystkie dolegliwości ze strony zmysłów. Jeśli nagle przestaliśmy czuć smak czy zapach, warto jak najszybciej umówić się na wizytę u lekarza neurologa.

Kiedy jeszcze?

Do lekarza neurologa dobrze jest udać się wówczas, gdy dość często dopadają nas bóle głowy. Podobnie wówczas, gdy obserwujemy u siebie takie objawy, jak drżenie rąk, mimowolne ruchy kończyn, osłabienie mięśni. Konsultacja neurologiczna może okazać się niezbędna również w przypadku trudności ze snem, zaburzeń równowagi. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach choroby neurologiczne rozwijają się powoli, ale ich konsekwencje mogą być poważne.

Lekarz neurolog to specjalista zajmujący się układem nerwowym. Lista objawów, które powinny skłonić nas do wizyty u tego specjalisty jest naprawdę długo. Niektóre z nich wymagają pilnej wizyty, w przypadku innych można nieco poczekać. Nigdy jednak nie należy z konsultacji zrezygnować.

Przy współpracy: https://semperfortis.pl/