Po jakie leki możemy sięgnąć, gdy boli nas gardło?

Sezon jesienny i zimowy sprzyja różnego rodzaju przeziębieniom. Wiele osób w tym okresie skarży się również na bolesność gardła. Zazwyczaj na początku sięgamy po domowe środki, takie jak na przykład herbata z miodem. Kiedy to nie pomaga, udajemy się po różnego rodzaju specyfiki do apteki.

Pastylki do ssania – czy to dobry wybór?

Jednym z najpopularniejszych leków na ból gardła są pastylki do ssania. Wybierać możemy spośród produktów rozmaitych firm. Miłośnicy naturalnych rozwiązań mogą sięgnąć po pastylki zawierające w swoim składzie miód czy wyciągi ziołowe. Bardzo skuteczne na bolesność gardła są tabletki z dodatkiem olejku miętowego, który działa odkażająco. Wiele preparatów w swoim składzie zawiera również czosnek, który jest naturalnym antybiotykiem. Bólowi gardła nierzadko towarzyszy obrzęk i podrażnienie. Kojąco mogą zadziałać więc pastylki z wyciągiem z prawoślazu. W aptekach stacjonarnych i internetowych znajdziemy produkty dedykowane na słaby, umiarkowany oraz silny ból gardła. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli leczenie preparatami bez recepty nie pomoże, trzeba udać się do lekarza. W aptece dostaniemy mnóstwo skutecznych leków, które możemy wykupić właśnie na receptę. Pastylki na ból gardła warto docenić nie tylko ze względu na skuteczność, ale również za smak. Możemy sięgać po pastylki o smaku owocowym oraz ziołowym. Miłośnicy neutralnego smaku leków mogą sięgnąć po tabletki bezsmakowe.

Preparaty na bolesność gardła dostępne są w różnych cenach, dlatego każdy znajdzie coś w interesującym go przedziale cenowym. Aby jednak leczenie mogło przynieść oczekiwany przez nas skutek, musi być systematyczne. Warto postępować zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania z lekiem. Jeżeli cokolwiek wzbudza nasze wątpliwości i rozterki, poprośmy o pomoc farmaceutę. Specjalista może nam również pomóc w doborze leku, którego działanie będzie adekwatne do odczuwanych przez nas dolegliwości. Jeśli nasze dolegliwości są stosunkowo łagodne, nie warto sięgać po silnie działający lek. 

 

Przy współpracy: https://www.apteka-rozana.eu/