Jak ortopeda może pomóc sportowcom po urazach?

W sporcie kontuzje, złamania i różnego rodzaju urazy narządów ruchu są bardzo częste, dlatego żeby maksymalnie szybko je leczyć i móc rozpocząć proces rehabilitacji, a potem powrót do treningów – bardzo ważny jest wybór odpowiedniego ortopedy.

Jakie usługi świadczą ortopedzi sportowi?

Większość profesjonalnych drużyn sportowych np. piłkarskich, hokejowych czy koszykowych posiada zatrudnionego na potrzeby ekipy ortopedę. Niestety zawodnicy indywidualni zwykle nie mogą sobie pozwolić na takiego „własnego” fachowca do dyspozycji 24 godziny na dobę, więc wybierają lekarzy ortopedów, którzy są po pierwsze doskonali w swojej dziedzinie, a po drugie dostępni w bliskiej okolicy zamieszkania. I tak dla przykładu rzetelny ortopeda w Krakowie może się przydać przy kontuzjach zawodników z tego regionu oraz wybitnie przyspieszyć proces powracania do formy.

Ortopedzi specjalizują się w szybkim stawianiu diagnozy związanej z kontuzją nogi, barku, nadgarstka, stopy czy ręki oraz dobierają sportowcom indywidualny tryb postępowania przyspieszający leczenie. (https://www.sport-med.pl/leczenie/terapia-orthokine) Bardzo często współpracują również wysokiej klasy rehabilitantami, fizjoterapeutami czy psychologami tworząc w ten sposób zespół ekspertów, którzy wspólnie „stawiają sportowca na nogi”. Ortopeda pomaga dobrać ćwiczenia i maksymalne obciążenia możliwe przy danym uszkodzeniu ciału, leczy mikroprzeciążenia i wykonuje szereg specjalistycznych badań.

Ile po urazie trwa powrót sportowca do formy?

Czas powrotu do pełnej sprawności jest uzależniony zarówno od specjalistów, którzy pomagają zawodnikowi w leczeniu i rehabilitacji, jak i od jego stanu psychiki. Sportowiec zmotywowany, czujący nadzieję i chęć działania wraca zwykle do formy znacznie szybciej niż osoba sfrustrowana, załamana i nie radząca sobie z przerwą treningów czy przegapieniem z powodu kontuzji jakiegoś ważnego meczu i cyklu zawodniczego. Tym mocniej należy zwrócić uwagę na to, żeby przy rehabilitacji sportowca czuwał nie tylko dobry ortopeda w Krakowie, czy w innym mieście, ale również kilku innych specjalistów od ciała i duszy.

Przy współpracy: https://www.sport-med.pl/